Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - АМБРЕЛА КОРПОРАЦИЈА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • АМБРЕЛА КОРПОРАЦИЈА ДОО
 • Адреса: 1000 Скопје
 • Веб страна: http://umbrellashop.mk


 

Компанијата Амбрела Корпорација ДОО Скопје е регионален лидер во дистрибуција на електронски цигари и дополнителна опрема. Ексклузивен дистрибутер на врвните светски брендови во категоријата електронски цигари, запалки и наргиле, компанијата е присутна на целиот пазар. Заради проширување на своите активности на територијата на Р.С.Македонија, директорот на компанијата донесе одлука да распише оглас за следнава позиција:
 

​комерцијалист

 

Опис на работни задачи: 

 • Развој и одржување на продажната мрежа
 • Продажба и дистрибуција на производи
 • Спроведување на мерчендајзинг активности на продажни места
 • Планирање на работа на терен
 • Унапредување на присуството на брендот на компанијатa
 • Високо развиени вештини за комуникација и преговарање,

Потребни квалификации: 

 • ВСС од областа на хемијата, технологијата, биологијата, односно земјоделство или ветерина;.
 • Да поседува висок личен интегритет,
 • Способност за самостојно и независно работење,
 • Способност за справување со стресни и конфликтни ситуации,
 • Организациски и комуникациски способности,
 • Работа во тим,
 • Прецизност, точност, аналитичен пристап во работењето,
 • Деловен и професионален однос. 
Ние Ви нудиме:
 • Работа во предизвикувачка околина во која постојано ќе се подобрувате и професионално ќе созревате;
 • Очекуваме да работите напорно, и вашите напори ќе бидат препознаени и правилно наградени; ...и многу повеќе.

Доколку објавената позиција ја сметате за добра можност за Вашиот професионален развој, Ве молиме да испратите мотивациско писмо и професионална биографија/CV преку полето Брза Апликација,  најдоцна до 30.06.2020 година.

Тимот на Umbrella

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде