Vrabotuvanje.com - Асистент за набавка - Скопје - СТОКОМАК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за набавка

Скопје

Рок за пријавување:

 • СТОКОМАК ДОО

Стокомак е ланец на дисконтни маркети кој работи по концептот хард-дисконт. Поради проширување и отварање на нови работни позиции, во секторoт НАБАВКА во Скопје, вработуваме 
 

Асистент за набавка 

 

Во нашите маркети, потрошувачите мора да најдат на полиците се што им е потребно. Поради тоа асортиманот мора да биде прилагоден а производите секокаш свежи и достапни со најдобар квалитет и најповолни цени.

Основна дефиниција и цел на вработените се:

 • се селектира и се избира тековниот и идниот асортиман на производи,
 • секојдневно се преговара со добавувачите, предлага новини во асортиманот,
 • договара испораки на производите согласно план за продажба (дневен/месечен/неделен)
 • договара маркетинг активности на производите.

Потребни квалификации:

 • ВСС
 • Покажува иницијатива и соработка
 • Одлични интерперсонални и комуникациски способности и добар однос со добавувачи
 • Го организира и управува со времето, согласно начелото на приеритет и итност
 • Компјутерско-технички и комуникациски вештини
 • Предност е работно искуство во трговија во делот набавка  од минимум 1година
Пријавување и испраќање на ваши биографии на: vrabotuvanje@stokomak.com.mk

​ 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде