Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба (м/ж) - Скопје - ТАРА МОДА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТАРА МОДА ДООЕЛ
 • Адреса: Љубљанска бр.4 Скопје Сити Мол, 1000 Скопје


Трговското друштво ТАРА МОДА ДООЕЛ од Скопје, има потреба од продавачи за своите продавници Беоспорт и Nine West кои се наоѓаat во Skopje City Mall и East Gate Скопје.  Фирмата се занимава со продажба на облека, обувки и спортска опрема од реномирани светски брендови  (Pepe Jeans, Superdry, Nine West, G-Star, Garcia Jeans, Bench, O`Neill, Quiksilver, Roxy, DC, Wilson, Nine West, Dune ), располага со малопродажни објекти во Србија, Хрватска, Црна Гора, Босна, Македонија, Словачка, Романија и Бугарија.

Асистенти за продажба (м/ж)

Потребно за продавач:

 • Минимум средно образование,
 • Комуникативност, љубезност и непосредност,
 • Презентирање на производите и нивна продажба,
 • Одговорност и организираност во работата,
 • Почитување на кодексот на однесување на фирмата,
 • Познавање на Office програмите и користење на Internet.
 • Водење на документација,
 • Спремност за долгорочна соработка.

Како предност ќе се смета:

 • Работно искуство во продажба,
 • Познавање на странски јазик.

Ние нудиме:

 • Полно работно време,
 • Можност за напредување.

Доколку сте млади, амбициозни и сакате да бидете дел од нашата екипа пратете ни ја својата биографија со слика.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде