Vrabotuvanje.com - Касиер - Скопје - KFC Macedonia
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • KFC Macedonia

Придружете ни се и бидете дел од нашиот проширен КФЦ тим кој брои повеќе од 300 тимски членови. Ние сме тука да останеме и сакаме ти да уживаш со нас!
 

НИЕ БАРАМЕ

 

Позиција: Вработен во ресторан.

Работно време: Полно работно време и скратено работно време
Место: KFC City Mall, KFC Avtokomanda, KFS SEG, KFC Point Retail

➢ Треба да имате над 18 години и да имате завршено средно образование;
➢ Да имате развиени комуникациски вештини и способности за разговор со широк спектар на луѓе / клиенти, на локален јазик, како и на англиски јазик;
➢ Да поседувате амбиција, мотивација и иницијатива;
➢ Да бидете независни, но исто така и да уживате во тимска работна средина
 

Нашите ресторани

Во нашите ресторани имаме 3 работни сектори:

 • Back of House (BOH) – Каде свежо ги подготвуваме нашите познати пилешки специјалитети.
 • Middle of House (MOH) – Каде ќе ги подготвуваме нашите вкусни сендвичи и останати специјалитети.
 • Front of House (FOH) – Каде ги услужуваме нашите клиенти.


Кои одговорности може да ги очекувате

 • Подготовка на нашите познати пилешки специјалитети, сендвичи и други оброци;
 • Одржување на хигиената при подготовката на храна, местата за чување на храна и хигиена во ресторанот;
 • Контрола и правилна подготовка на нашиот познат пилешки рецепт и другите производи до финална испорака на производот до нашите клиенти според стандардите и квалитетот на KFC;
 • Поздравување и комуникација со клиентите на пријатен и пријателски начин;
 • Превземање, пакување и сервирање на нарачки;
 • Почитување на барањата на клиентите и / или обраќање на професионален начин;
 • Придржување до сите упатства од KFC за здрава, безбедна и квалитетна храна.

Ако сте заинтересирани за Нов предизвик, го оцекуваме вашиот маил на: job@kfc-mk.com  Во Наслов: KFC Скопје (За работа во Скопје)

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде