Vrabotuvanje.com - Продавачи, Пекари, Општи работници (м/ж) - Скопје - ЖИТО СКОПЈЕ СИЛБО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавачи, Пекари, Општи работници (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖИТО СКОПЈЕ СИЛБО ДООЕЛ
 

СИЛБО ФУРНА 
има потреба од следните работни позиции:

ПРОДАВАЧИ
ПЕКАРИ
ОПШТИ РАБОТНИЦИ

ПРОДАВАЧИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Одговорни за културен и пристоен однос со купувачите
 • Се грижи за организирање на просторот во продавницата
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

ПЕКАРИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Праќа нарачки за нова роба
 • Прима нарачки и изготвува роба по потреба
 • Филување на пекарски производи
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

ОПШТИ РАБОТНИЦИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Помош при филување на пекарски производи
 • Припрема на готови производи на рафтови за продажба
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

Вработувањето се заснова на неопределен работен однос.

Сите заинтересирани кандидати ги покануваме да се пријават со испраќање на својата биографија (CV) преку полето: Брза Апликацијa со назнака за која позиција аплицирате или контактирајте на на следниот телефонски број: 071333527.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде