Vrabotuvanje.com - Мерчендајзер/ка (Унапредувач на продажба) - Битола - Битола - МОНТЕНЕГРО ДОO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мерчендајзер/ка (Унапредувач на продажба) - Битола

Битола

Рок за пријавување:

 • МОНТЕНЕГРО ДОO
 • Адреса: Илинденска бр.118, 1230 Гостивар
 • Веб страна: http://www.montenegro.mk
Miniso

МОНТЕНЕГРО ДОО
објавува оглас за​:

МЕРЧЕНДАЈЗЕР/КА ЗА РЕОН БИТОЛА
(УНАПРЕДУВАЧ НА ПРОДАЖБА)

 

Работни задачи:

 • Позиционирање на артикли на продажни рафтови
 • Следење на продажба во продажни објекти
 • Информирање за обртот на артиклите и волуменот на продажба на истите
 • Спречување залиха на артикли кои не се обртни
 • Сугестија за дополнителни приоритетни нарачки
 • Известување за тековни проблеми при позиционирање на одредени артикли или нарушени позиции
 • Следење на артикли (декларации, рокови, оштетување на роба)
 • Поставување и следење на акциски банери за одредени артикли (акциски)

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:

 • Претходно работно искуство не е задолжително
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Пожелно познавање на компјутерски вештини (word, excel)
 • Фокусираност на зададените задачи
 • Лојалност и комуникативност
 • Можност за самостојна и тимска работа
 • Презентациски вештини
 • Трпеливост и упорност

Ние нудиме:

 • Редовни месечни примања
 • Одлични услови за работа
 
Доколку ги исполнувате условите и сте мотивирани за работа испратете ваша биографија преку полето Брза Апликација со назнака “Мерчендајзер – Битола“.
 
Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде