Vrabotuvanje.com - Специјалист за набавки на градежни материјали - Желино, Тетово - ЕУРОВИА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за набавки на градежни материјали

Желино, Тетово

Рок за пријавување:

 • ЕУРОВИА ДООЕЛ
 • Адреса: ул.101 бр.15 Желино, 1200 Тетово
 • Веб страна: http://www.eurovia.mk

 

ЕУРОВИА ДООЕЛ  е една од најголемите приватни компании за градежништво и развој на инфраструктура во Македонија. Портфолиото на ЕУРОВИА е диверзифицирано во развој на индустрии како градежништво и управување со инженерски проекти. Во последните 10 години ЕУРОВИА остави свој белег на домашниот и регионалниот пазар преку развој на стратешки проекти со највисоки меѓународни стандарди и истовремено значително придонесувајќи за развој на економска стабилност на земјата.

Поради зголемување на обемот на работа го распишуваме следниот оглас:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА НАБАВКИ НА ГРАДЕЖНИ РАБОТИ
 

Главни одговорности:
 • Подготвува, одржува и прегледува евиденција за набавки, изготвува извештаи за управување, следи статус на барања, договори и нарачки, одобрува сметки за плаќање;
 • Пресметајте ги трошоците за нарачки, доделете фактури на соодветните сметки и следете го преносот на внатрешниот инвентар за потрошувачка на проекти;
 • Подгответе списоци на понудувачи, квалификувајте ги понудувачите, подгответе барања за понуди и спроведете евалуации на понудите;
 • Воспоставете стратегии за набавки за стекнување, примање и следење на проектни материјали со менаџментот кои оптимизираат квалитет, цена и навремени критериуми за испорака;
 • Работете заедно со менаџментот за да го координирате изборот на добавувачи, кредитот и условите, да ги следите стандардите за изведба на добавувачите и да спроведете тековна евалуација;
 • Спроведува периодични состаноци со подредените за да се осигура дека приоритетите се јасни и работниот тек се одвива непречено според договорените планови на почетокот на секоја година;
 • Подготвува периодични извештаи за активностите и постигнувањата на одделот што треба да се достават до менаџерот за логистика месечно или кога е потребно;
 • Интервјуирајте потенцијални добавувачи лице в лице или преку телефон за да ги одредите цените, попустите, условите итн;
 • Поддршка, а во некои случаи и напори за намалување на трошоците.
Потребни квалификации:
 • Професионално знаење за градежни набавки
 • CCC/BBC
 • Финансиска анализа
 • Вештини за управување со луѓе
 • Донесување одлуки
 • Планирање, организација и детална ориентација
 • Визионерско и стратешко размислување
 
Што нудиме:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд во земјата;
 • Работа од понеделник до петок од 08:00 – 16:00 часот, 40 часови неделно;
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа;
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место;
Сите заинтересирани кандидати кои сметаат дека имаат вештини и знаење за оваа позиција, треба да ја испратата својата професионална биографија (CV) преку полето Брза Апликација со назнака “ Специјалист за набавки на градежни работи”.
 

Краен рок за доставување на апликациите e 10.10.2021

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде