Vrabotuvanje.com - Менаџер за продажба - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

МЕНАЏЕР ЗА ПРОДАЖБА


Потребни квалификации:

 • Познавање на работа со компјутер;
 • Работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Висок степен на лична одговорност и иницијатива во работењето;
 • Стабилна и лојална личност со одлични комуникациски и организациски вештини;
 • Способност за тимска и индивидуална работа.

Главни работни должности и одговорности:

 • Развивање продажна стратегија за постигнување на организациските продажни цели и приходи
 • Посавување индивидуални продажни цели со продажниот тим
 • Координирање на  акциониот план за продажбата
 • Осигурајте се дека продажниот тим ги има потребните ресурси за правилно да ја заврши работата
 • Следење на постигнувањето на продажните цели
 • Се однесуваат на други функции на компанијата за да се обезбеди постигнување на продажните цели
 • Да обезбеди поддршка за продажниот тим
 • Помагање да се развијат продажни презентации и предлози
 • Истражување на изгубените продажби и клиенти
 • Споредување и интерпретирање бројки за продажба
 • Прогнозирани годишни, полугодишни и месечни приходи од продажба
 • Генерира повремени извештаи за продажба
 • Развивање агенди за цени и стапки
 • Формулирање продажни политики и процедури
 • Контрола на расходите и следење на буџетите
 • Одржување контрола на залихите
 • Истражување на пазарот, конкурентите и анализирање на  потрошувачите
 • Анализирање податоци за да се идентификуваат можностите за продажба
 • Развивање промотивни идеи и материјали
 • Присуствување на трговски состаноци и конвенции
 • Практикување ефективни деловни односи со извршните носители на одлуки во клучните сметки

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде