Vrabotuvanje.com - Работници - продавачи за делови за моторни возила и масла за моторни возила - Скопје - ОПТИКООП ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работници - продавачи за делови за моторни возила и масла за моторни возила

Скопје

Рок за пријавување:

 • ОПТИКООП ДОО
 • Адреса: bul.Aleksandar Makedonski br.9 lok.51 TC ESTEKADA, 1000

ОПТИКООП ДОО експорт-импорт, почнувајќи од 1993-та година го гради своето име на македонскиот пазар како една од водечките фирми чија основната дејност е застапување и кооперација со производни странски фирми во сегментот на резервните делови и опрема за сите типови на возила.

Оптикооп објавува оглас за следната работна позиција:

Работници - продавачи за делови за моторни возила и масла за моторни возила​ - 2 извршители

Потребни квалификации и вештини

 • Искуство со истото ќе се смета за предност
 • Работење со фискална каса
 • Наплата со платежни картици
 • Изготвување на интерни испратници (големопродажба и малопродажба)
 • Изработка на месечни извештаи
 • Возачка Б категорија
 • Познавање на јазик ќе се смета за предност

Работни задачи:

 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за нејзино зголемување
 • Развивање и одржување на односи со клиенти
 • Прием на нарачки и наплата
 • Изработка на потребната документација
 • Изготвување на попис
 • Дополнителни работни обврски вклучувајќи работа во магацин и задолжување на роба

Личен профил:

 • Способност за ефективно, ажурно и аналитично работење
 • Способност за самостојна работа и работа во тим
 • Ефикасно координирање на тим
 • Аналитичност, почитување на рокови
 • Мотивирана и лојална личност

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве охрабруваме да се пријавите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде