Vrabotuvanje.com - Специјалист за човечки ресурси - Скопје - Златна Копачка - Еден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за човечки ресурси

Скопје

Рок за пријавување:

 • Златна Копачка - Еден

ЗЛАТНА КОПАЧКА – ЕДЕН СКОПЈЕ за потребите на сестринската фирма Ј.Е.С. ГЛОБАЛ ДООЕЛ – Скопје објавува оглас за работно место Специјалист за човечки ресурси.

Главна дејност на компанијата Ј.Е.С. ГЛОБАЛ ДООЕЛ - Скопје е изградба на мали хидроцентрали кои опфаќаат голем број активности за реализација на нови капацитети и адаптација и одржување на постојните.

СТАНЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА ЕКСПЕРТИ ШТО ЈА ГРАДИ НАШАТА ИДНИНА!

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

 
Работни задачи и одговорности:
 • Спроведување на постапки за регрутација, селекција и вработување според планот и потребите на организацијата;
 • Воведување на новите вработени во процесот на работа;
 • Подготовка, развој и имплементација на HR политики;
 • Имплементација на проекти од областа на човечките ресурси;
 • Комуницирање со релевантни државни институции;
 • Активно следење на законската регулатива;
 • Водење на целиот процес на административно работење од областа на човечките ресурси;
 • Подготовка и пресметка на плати;
 • Изготвување на месечни и годишни извештаи од областа на човечките ресурси;
 • Изработка, следење и контрола на бизнис планови од областа на човечките ресурси;
 
Потребни квалификации:
 • Високо Стручно Образование
 • Минимум 3 (три) години работно искуство во областа на човечките ресурси 
 
Потребни вештини:
 • Напредно познавање на MS Office пакетот 
 • Познавање на законската регулатива од областа на работни односи
 • Познавање на англиски јазик
 
Заинтересираните кандидати потребно е да го достават своето CV до секторот за човечки ресурси на e-mail sandra.todosieva@jes.mk или преку полето Брза апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде