Vrabotuvanje.com - Visual Merchandiser - La Plaza Mall (Куманово) - Куманово - AMBAR DOOEL SKOPJE
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Visual Merchandiser - La Plaza Mall (Куманово)

Куманово

Рок за пријавување:

 • AMBAR DOOEL SKOPJE
 • Адреса: 11 Октомври 3А, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://ambar.mk

 

Ambar се грижи за задоволување на потребите на купувачите и постојано е во тек со најновите модни трендови, поради што прерасна во популарен бренд за облека за млади.

Позади успехот на Ambar стојат 1120 посветени вработени кои се грижат за купувачите, како и тимот за менаџмент кој постојано имплементира промени и иновации.

Ве очекуваме, аплицирајте и бидете дел од нашиот тим !

VISUAL MERCHANDISER

Локација: La Plaza Mall (Куманово)

Опис на работата:

 • Стратегиско изложување на робата за продажба по правила на компанијата
 • Следење на асортиманот и залихата
 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Надзор на продажбата и управување на залихата
 • Креирање на визуелно привлечен изглед на продавницата по правила на компанијата
 • Креирање на тематски визуали  (за време на празници или посебни настани)
 • Разроботување на планограмите по правила на компанијата
 • Одржување на визуелниот идентитет на брендот
 • Соработка со остатокот на тимот
 • Обука и насока на остатокот од персоналот за изгедот на продавницата
 • Надополнување и одржување на работните обврски на менаџерот

Потребни Квалификации:

 • Степен на образование – ССС/ВСС
 • Минимум 1 година претходно работно искуство на исто или слично работно место
 • Предност ќе имаат кандидатите кои работеле на слична позиција во областа со текстил
 • Креативна и флексибилна личност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Напредни тим лидерски вештини и искуство во водење на тим
 • Способност за за давање насоки околу визуал мерчендајзер
 • Одлични организациски вештини (способност за приоретизирање и поставување на цели)
 • Основно ниво на познавање на MS Office (Word, Excel, Power Point)

Ви нудиме:

 • Редовна Плата + Процент од Продажба
 • Позитивна работна атмосфера
 • 13та Плата - К15 и платен годишен одмор
 • Бенефиции при купување

 

 

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?

Сите заинтересирани кои ги исполнуваат посочените услови да достават кратка биографија преку полето Брза Апликација.

Рокот за пријавување е 20 дена од денот на објавување.

Ке бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор.

Напомена: Со испраќање на пријавата, кандидатот дава согласност компанијата да ги обработува неговите лични податоци во постапката за селекција во склад со законот за заштита на лични податоци.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде