Vrabotuvanje.com - Специјалист по сметководство - Скопје - Парк хотел и спа
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист по сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • Парк хотел и спа

Сместен во Градскиот Парк на Скопје, Parkland Hospitality Group - Park Hotel & Spa обезбедува услуги по највисоки светски стандарди. Нашиот хотел е олицетворение на хармонија помеѓу елегантни форми и бои, софистициран стил, со што претставува место што го прави прв избор за патниците.

Parkland Hospitality Group објавува слободна работна позиција, и доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Parkland Hospitality Group на следната работна позиција:

Специјалист по сметководство 
Сектор: Финансии

Работни обврски / одговорности

 • Евиденција  на влезно/излезна материјална и финансиска документација.
 • Благајничко работење
 • Контрола на книжењето на трансакциите.
 • Изработка на финансиски извештаи за тековно работење.
 • Сложување на сметководствена евиденција со коминтенти
 • Активно учество во процесот на Годишна ревизија.
 • Одлично познавање на материјално сметководство.

Потребни способности и компетенции:

 •  Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
 • Одлични аналитички и организациски способности
 • Мотивирана, стабилна, одговорна и посветена личност
 • Флексибилност за индивидуално и тимско работење.

ОЧЕКУВАНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

ОБРАЗОВАНИЕ: ВСС, Економски факултет од областа на Сметководство се смета за предност

ИСКУСТВО: Потребно е најмалку пет години претходно работно искуство на соодветна позиција во сметководство. Работењето во индустрија хотелиерство ќе се смета за предност

ТЕХНИЧКИ КОМПЕТЕНЦИИ      
• Познавање на Microsoft Office: Word, Excel и Power Point              
• Познавање и користење на сметководствен софтвер

Доколку сте заинтересирани, можете да се пријавите на копчето аплицирај.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде